Wizyta u internisty jest bardzo ważna

Pierwsza wizyta u Internista Chorzów to moment, w którym zauważysz objawy. Objawy poważnej choroby mogą początkowo nie być widoczne, a im szybciej zostaniesz przebadany, tym szybciej otrzymasz leczenie. Dodatkowo, jeśli twoja choroba jest przewlekła i nie można jej leczyć samymi lekami, powinieneś również rozważyć wizytę u internisty, który może przepisać inne metody leczenia, takie jak procedury.

Jakie objawy kwalifikują do odwiedzenia internisty?

Niektóre osoby potrzebują wizyt u internisty częściej niż inne. Osobom cierpiącym na przewlekłe choroby zaleca się częstsze wizyty u lekarza, ponieważ wymagają one większego monitorowania i opieki niż osoby bez chorób przewlekłych. Osoby, które najprawdopodobniej wymagają regularnych wizyt, to diabetycy, astmatycy, osoby z rakiem lub AIDS, osoby z chorobą wieńcową lub zastoinową niewydolnością serca oraz osoby z wysokim ciśnieniem krwi lub wysokim poziomem cholesterolu.

Zaleca się wizytę u lekarza Internista Chorzów w celu wykonania badań kontrolnych, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów:

– Ból głowy

– Szybka utrata masy ciała, gorączka, nocne poty

– Dreszcze

– Trudności w oddychaniu

– Ból w klatce piersiowej

– Obrzęk lub zaczerwienienie stawów

– Drętwienie jednej lub obu dłoni, stóp, ramion lub nóg

Internista Chorzów to lekarz specjalizujący się w leczeniu chorób wewnętrznych. Celem internisty jest zapewnienie podstawowej i profilaktycznej opieki zdrowotnej osobom z chorobami przewlekłymi i ostrymi. Pacjent może zgłosić się do lekarza internisty, gdy wystąpią u niego objawy ze strony narządów wewnętrznych, zaburzeń naczyniowych, zaburzeń endokrynologicznych, żołądkowo-jelitowych czy nerek.

Interniści diagnozują i leczą dorosłych w szerokim zakresie schorzeń, w tym w chorobach przewlekłych, takich jak cukrzyca czy choroby serca. Przyjmują pacjentów, którzy zgłaszają się do nich z objawami różnych chorób, przeprowadzają badania fizykalne, zlecają badania diagnostyczne i prześwietlenia, przepisują leki lub inne zabiegi, doradzają pacjentom, jak poprawić stan zdrowia.

Istnieje wiele powodów, dla których powinniśmy udać się do lekarza, gdy tylko zachorujemy. Jednym z nich jest to, że lekarze mogą zdiagnozować problem i dać nam plan leczenia, który, miejmy nadzieję, sprawi, że nasze objawy znikną.

Lekarze mogą zdiagnozować twój stan i powiedzieć, co ci dolega, jak go leczyć i jakie komplikacje mogą z tego wyniknąć.

Lekarze mogą pomóc Ci dopasować Twój stan do najlepszego planu leczenia, od antybiotyków po operację.