Volvo S90 – mamy nowego lidera?

Flagowy sedan Volvo S90 to badanie eleganckiej prostoty. Jest to pięknie zaprojektowany samochód wewnątrz i na zewnątrz, z przestronnym, wygodnym wnętrzem i pluszową jakością jazdy. Nie jest to najbardziej zabawny samochód w swojej klasie, ale z pewnością jest jednym z najbardziej wyrafinowanych i dobrze zaokrąglonych.

Flagowy sedna Volvo S90

S90 jest dostępny w dwóch wersjach: T6, który jest wyposażony w turbodoładowany i doładowany 2,0-litrowy silnik czterocylindrowy oraz T8, który dodaje silnik elektryczny i pakiet akumulatora do zasilania hybrydowego. Obie wersje są standardowe z napędem na wszystkie koła i ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

S90 T6 jest napędzany turbodoładowanym i doładowanym 2,0-litrowym silnikiem czterocylindrowym, który wytwarza 316 koni mechanicznych i moment obrotowy o długości 295 funtów / stopę. Jest połączony z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędu na wszystkie koła. Hybryda S90 T8 dodaje silnik elektryczny i pakiet akumulatora dla całkowitej mocy systemu 400 koni mechanicznych. Jest też wyposażony w napęd na wszystkie koła i ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów.

Volvo S90 jest wygodny i prestiżowy

S90 ma wygodne i przestronne wnętrze z dużą ilością miejsca dla pięciu dorosłych. Przednie siedzenia są jednymi z najwygodniejszych w branży, a tylne siedzenia są przestronne i oferują dobrą głowę i przestrzeń na nogi. Trunk jest duży i łatwo dostępny.

S90 jeździ płynnie i cicho po drodze, częściowo dzięki standardowi systemu zawieszenia powietrza. Bez wysiłku pochłania guzy i dziury, ale nadal wydaje się skomponowany i kontrolowany podczas zakrętu. Kierowanie jest precyzyjne i dobrze ważone, ale nie zawiera wielu informacji zwrotnych z drogi.

Volvo S90 ma bogate wyposażenie

S90 jest dostępny z wieloma funkcjami pomocy kierowcy, w tym adaptacyjnym sterowaniem rejsowym, asystentem utrzymywania pasa i automatycznym światłem drogowym. Dostępny jest również półautonomiczny tryb jazdy, który może obsłużyć ruch stop-and-go i jazdę na autostradzie.

Volvo S90 to świetny wszechstronny luksusowy sedan. To nie jest najbardziej ekscytujący samochód do prowadzenia, ale z pewnością jest to jeden z najbardziej wyrafinowanych i dobrze zaokrąglonych. Ma wygodne i przestronne wnętrze, gładką i cichą jazdę oraz długą listę standardowych funkcji. Jeśli szukasz luksusowego sedana, z którym jest tak łatwe do życia, jak na patrzenie, S90 powinien znajdować się na szczycie listy.