Szafy do sypialni – przesuwne czy tradycyjne?

Szafy do sypialni – przesuwne w stylu skandynawskim.

Urządzanie sypialni w stylu skandynawskim to jeden z wybieranych coraz częściej przez nas stylów aranżacji wnętrz. W dalszym ciągu wiele osób, szczególnie starszych lubi urządzać sypialnię jako miejsce bogate kojarzące się z królewskimi komnatami w stylu prowansalskim, gdzie króluje biel lub pastele. Styl skandynawski jest bardzo zbliżony, jeśli chodzi o kolorystykę, ale jednocześnie całkowicie pozbawiony miękkich elementów ozdobnych. Stawiamy tu na prostotę designu. Szafy do sypialni – przesuwne z jasnymi frontami, idealnie wpasowują się w ten zamysł. W przeciwieństwie do tradycyjnych szaf do pokojów użytkowych posiadających drewniane fronty. Oczywiście można zamówić fronty z białą okleiną, jednak w przypadku takich mebli są one raczej wykonywane wyłącznie dla kuchni lub łazienki. Tymczasem szafy przesuwne często idą w kierunku prostych, jednobarwnych powierzchni co czyni je idealnymi do takich aranżacji.

Szafy do sypialni – przesuwne drzwi jako zaleta.

Mieszkania w miastach, te w nowoczesnym budownictwie rzadko kiedy są ogromnymi przestrzeniami pozwalającymi na pozostawianie w nich otwartych dużych przestrzeni. Mało kto może sobie pozwolić na ogromny apartament. Z tego też powodu nasze sypialnie to coś więcej niż miejsce do spania. Często stawiamy w nich szafy o przeznaczeniu na garderobę, a nawet pościel i koce. Szafy do sypialni – przesuwne to komfort posiadania dużej ilości miejsca wewnątrz pozwalającej na przechowywanie wielu przedmiotów, a jednocześnie małe zajęcie przestrzeni w pokoju, dzięki prostym kształtom, lub nawet możliwości zamówienia szafy przesuwnej do zabudowy całej ściany. W ten sposób nie musimy wygospodarowywać dużej ilości miejsca także na przestrzeń do otwierania skrzydeł drzwi w tradycyjnych szafach.

Szafy do sypialni – przesuwne z lustrem.

Szafa w sypialni często pełni także miejsce mini garderoby, czyli takiej, gdzie trzymamy naszą kompletną odzież. Nie każdy może sobie pozwolić lub po prostu nie ma możliwości wygospodarowania sobie miejsca w osobnym pomieszczeniu na tego typu wygodę. Szafy do sypialni – przesuwne z lustrem mogą być doskonałą alternatywą. Zwłaszcza że większość szaf przesuwnych to bardzo duża ilość miejsca zarówno na rzeczy na półkach, jak i na wieszaki z ubraniami. Tego rodzaju szafa przesuwna do sypialni może mieć front lustrzany na całej jej powierzchni, co przecież jest niezwykle potrzebne przy codziennym komponowaniu stroju, jak i na większe wyjścia. Ponadto pomimo tego, że sypialnia pełni wtedy podwójną funkcję, dzięki nowoczesnej szafie przesuwnej jesteśmy w stanie zaoszczędzić bardzo dużo miejsca.