regeneracja pompy wtryskowej warszawa

Regeneracja pompy wtryskowej – Warszawa – kiedy odwiedzić serwis?

W momencie, kiedy pojawia się usterka podłączenia pompy wtryskowej do silnika, konieczna jest wizyta w serwisie. Pompa wtryskowa jest podłączona do silnika diesla przez bezpiecznik. To właśnie on jest w stanie ochronić silnik przed przegrzaniem. W momencie, kiedy przepływ powietrza jest znacznie zaburzony, bezpiecznik się wyłącza i silnik diesla przestaje pracować. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta w serwisie.

Podłączenie pompy wtryskowej do komputera

Warto zwrócić uwagę na to, że samo podłączenie pompy wtryskowej może być dość trudne. Dlatego też konieczna jest pomoc specjalisty. Pompy wtryskowe mogą ulegać awariom wskutek: 

  • zużycia łożysk, 
  • zużycia tulei prowadzącej, 
  • zatarcia się tłoka, 
  • zatarcia się zaworów, 
  • zatarcia się prowadnic tłoka, 
  • zużycia uszczelki pod głowicą, 
  • zanieczyszczenia filtra, 
  • złego smarowania.

Zdarzają się sytuacje, że kierowcom osobowych samochodów konieczne jest wymiana pompy wtryskowej. Taka czynność wymaga doświadczenia, a także korzystania z odpowiedniego sprzętu. Warto wiedzieć, że nie jest to przedsięwzięcie, które można byłoby wykonać samodzielnie. 

Dzisiaj coraz więcej samochodów jest wyposażonych w pompy wtryskowe. Dzięki nim silnik jest lepiej smarowany. Wymiana pompy wtryskowej jest dość kosztowna, dlatego też kierowcy muszą uważać na swoje auta. Warto wiedzieć, że jest to układ bardzo ważny dla silnika samochodu. 

Pompa najczęściej ulega awarii w wyniku niewłaściwego smarowania. W takim wypadku konieczne jest wymiana pompy wtryskowej. W przeciwnym razie może dojść do większych awarii. Wymiana pompy wtryskowej może być bardzo czasochłonna i kosztowna. Dlatego też kierowcy muszą uważać na swoje auta i pamiętać o regularnym serwisowaniu.

Części do pomp wtryskowych – gdzie kupić?

Pompy wtryskowe służą do wtryskiwania paliwa do komory spalania w silniku spalinowym. Z tego względu są one jednymi z ważniejszych elementów budowy silnika. Pompy wtryskowe są stosowane we wszystkich silnikach współczesnych samochodów osobowych. Natomiast w silnikach ciężarowych stosowane są również pompy wtryskowe, które służą do wtryskiwania oleju do komory spalania. W przypadku silników ciężarowych pompy wtryskowe muszą być w stanie wtryskiwać bardzo duże ilości paliwa lub oleju. 

W przypadku silników osobowych pompy wtryskowe mogą być stosowane we wszystkich silnikach, które mają do 4 cylindrów. Natomiast w przypadku silników o większej mocy pompy wtryskowe mogą być stosowane w silnikach, które mają od 5 do 8 cylindrów.