Kominiarstwo
Kominiarz to zawód, który musi być wykonywany przez wykwalifikowanych specjalistów. Kominy i przewody kominowe urządzeń na gaz, olej i paliwo stałe stwarzają poważne zagrożenie dla zdrowia w domu i mogą wytwarzać tlenek węgla. Profesjonalny kominiarz bezpiecznie skontroluje Twój komin, wyczyści go i naprawi wszelkie uszkodzenia.
Przeglądy kominiarskie
Kominiarz dokona przeglądu komina i przewodu kominowego, aby upewnić się, że jest on w dobrym stanie. Jeśli komin został uszkodzony lub nie działa prawidłowo konieczny, jest przegląd kominiarski Warszawa. Profesjonalista może usunąć problem, zanim spowoduje on dalsze szkody. Czyszczenie kominów jest istotną częścią utrzymania bezpieczeństwa Twojego domu. Jeśli masz komin bez okładziny, będzie on wymagał czyszczenia i ponownego wyznaczenia punktów co dwa lata. Jeśli komin został wyłożony glinianymi cegłami lub pustakami, może on przetrwać do pięciu lat, zanim będzie wymagał czyszczenia i ponownego spoinowania. Najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa kominowi jest poddanie go profesjonalnemu czyszczeniu przynajmniej raz w roku. Dzięki temu wszelkie zatory zostaną usunięte, a przewód kominowy będzie czysty.
Ocena drożności
Najlepszym sposobem, aby wiedzieć, czy Twój komin wymaga czyszczenia, jest, jeśli dym zaczyna wychodzić z przewodu kominowego. Jeśli tak się stanie, trzeba będzie jak najszybciej zatrudnić profesjonalnego kominiarza. Jeśli nie jesteś pewien, czy twój komin wymaga czyszczenia, najlepiej jest mieć profesjonalistę wyjść i spojrzeć na to. Kominy mogą zostać zablokowane przez brud i zanieczyszczenia, co może spowodować pożar. Jeśli komin jest wyłożony glinianymi cegłami lub pustakami, materiały te mogą z czasem pękać, pozwalając tlenowi dostać się do przewodu kominowego i wywołać pożar.
Czyszczenie na własną rękę
Możesz również wykonać podstawowe czyszczenie na własną rękę, ale powinno to być zrobione tylko wtedy, gdy jesteś doświadczony i masz odpowiedni sprzęt. Najlepszym sposobem na utrzymanie bezpieczeństwa komina jest jego profesjonalne czyszczenie co najmniej raz w roku. Pozwoli to usunąć wszelkie zatory i utrzymać przewód kominowy w czystości. Jeśli masz komin nieobudowany, będzie on wymagał czyszczenia i uzupełniania ubytków co dwa lata. Jeśli komin został wyłożony glinianymi cegłami lub pustakami, może przetrwać do pięciu lat, zanim będzie wymagał czyszczenia i ponownego spoinowania. Najlepszym sposobem na utrzymanie bezpieczeństwa komina jest jego profesjonalne czyszczenie co najmniej raz w roku.