Jakie są główne czynniki które wpływają na ceny zewnętrznych rolet?

Jakie są główne czynniki które wpływają na ceny zewnętrznych rolet?

Ceny zewnętrznych rolet – jakie czynniki mają wpływ?

Adam Lotyk, 21 czerwca 2020

Ceny zewnętrznych rolet są w dużej mierze uzależnione od kilku głównych czynników. Przede wszystkim decydujące znaczenie ma rodzaj materiału. Rolety mogą być wykonane z twardych lub miękkich tkanin, a także z PVC i aluminiowego sufitu. Każdy materiał ma swoją własną charakterystykę i określa również cenę.

Kolejne ważne czynniki wpływające na cenę zewnętrznych rolet to wykończenie. Istnieją różne rodzaje wykończeń: standardowe, drukowane i szyte na zamówienie. Każde z nich ma odmienne wymagania w kontekście przykładowo dostępności materiałów, technik wykańczania lub konieczności zapłaty kosztów szycia.

Trzeci aspekt, który bezpośrednio wpływa na cenę rolety zewnętrznej, to mechanizm sterowania. Kupujący ma do wyboru rolety sterowane ręcznie lub zdalnie. Pierwszy wariant jest zazwyczaj tańszy, lecz należy zawsze brać pod uwagę wygodę użytkowania. Sterowanie zdalne z kolei jest droższe, ale pozwala na wygodne zdalne korzystanie z produktu.

Podsumowując, rodzaj materiału, wykończenie i mechanizm sterowania to trzy kluczowe czynniki, które mają duży wpływ na wybór i cenę zewnętrznych rolet. Aby dokonać świadomego wyboru, należy wnikliwie rozważyć korzyści, jakie oferują poszczególne opcje.

Rodzaj materiału Wykończenie Mechanizm sterowania
Tkanina Standardowe Ręczne
Tkanina Drukowane Zdalne
PVC Szyte na zamówienie Ręczne/zdalne
Aluminiowy sufit Standardowe Ręczne/zdalne

Jakie czynniki mają wpływ na ceny zewnętrznych rolet?

Cena zewnętrznych rolet jest uzależniona od różnych czynników, którymi należy się kierować przy ich wyborze. Wśród nich są między innymi wielkość rolety, materiał jej produkcji i rodzaj systemu, który ma być wykorzystany do jej instalacji. Kolejnym istotnym czynnikiem są wymagania, które trzeba spełniać w celu zapewnienia właściwej ochrony przed słońcem, wiatrem i deszczem.

Wielkość rolety

Wybierając zewnętrzną roletę, trzeba zwrócić uwagę na wielkość, jaką zapewnia. Jeśli okno jest duże, cena rolety będzie wyższa, ponieważ będzie potrzebne więcej materiału do jej produkcji. Im mniejsze okna, tym niższa cena rolety.

Materiał i systemy

Ceny zewnętrznych rolet zależą także od rodzaju materiału, z którego są one wykonane. Mogą one być produkowane z poliwęglanu, aluminium lub drewna. Cena rolety będzie się zmieniać w zależności od materiału, z którego jest ona wykonana. Dodatkowo ważny jest również rodzaj instalacji, który będzie decydował o finalnym koszcie elementu.

Inne wymagania

Rodzaj ochrony, jaką ma zapewniać roleta, może również mieć wpływ na jej cenę. W zależności od tego, czy potrzebne są żaluzje, rolety czy markizy, może być konieczne wyposażenie elementu w dodatkowe funkcje, takie jak uszczelnianie przed słońcem, wiatrem czy deszczem.

Czynnik Cena
Wielkość rolety Od niewielkiej do bardzo dużej
Materiał Mogą być produkowane z poliwęglanu, aluminium lub drewna
Rodzaj instalacji Zależy od rodzaju materiału i wielkości
Ochrona W zależności od rodzaju ochrony-żaluzje, rolety, markizy

Podsumowując, decydując o cenie zewnętrznych rolet, należy wziąć pod uwagę wielkość, materiał produkcji, rodzaj instalacji oraz potrzebną ochronę przed słońcem, wiatrem i deszczem. Te czynniki będą decydować o finalnym koszcie rolety.

Ceny zewnętrznych rolet – jakie są główne czynniki, które na nie wpływają?

Kiedy zastanawiamy się nad zakupem rolet zewnętrznych na nasze okna, konfrontujemy się z wieloma czynnikami, które wpływają na ich finalną cenę. Nie bez znaczenia są takie aspekty jak rodzaj rolet, wielkość okna, stopień wykonania, rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane, a także cena montażu wraz z okablowaniem. Z całą pewnością decyzja zależy także od naszych finansów.

Rodzaj rolet i materiały

Zacznijmy od rodzaju rolet. Zewnętrzne rolety zazwyczaj dzielimy na rolety: tekstylne i rolety materiałowe, rolety z tworzywa sztucznego, a także rolety dachowe. Oczywiście każdy rodzaj rolety występuje w różnych modelach i wersjach co także wpływa na końcową cenę. Niemniej jednak istnieje jeszcze inny czynnik – materiał z jakiego wykonane jest oprawienie. Materiał tego typu to z reguły, preferowany przez większość klientów, aluminium lub tworzywa sztucznego. Wybór materiału musi być zrównoważony, ponieważ z jednej strony ma istotny wpływ na koszty. A z drugiej rozważać trzeba ich wytrzymałość, trwałość i estetykę.

Wielkość okna i stopień wykonania

Bardzo istotny jest również rozmiar okna, przez które będzie montowana rolety zewnętrzne. Jest to szczególnie ważne, gdyż wpływa na obustronny koszt – materiału i pracy. Najczęściej, im większa jest powierzchnia okna, tym większy jest udział części składowych i materiału, które tworzą komplet rolety, co oczywiście ma odzwierciedlenie w jej cenie. Dla lepszego wyobrażenia o wszystkich cechach i ich składowych dla poszczególnych typów rolet, możemy skorzystać z tabeli poniżej.

Rodzaj rolety Materiał Koszt
tekstylne i rolety materiałowe Poliester, bawełna od 200 zł do 800 zł
Rolety z tworzywa sztucznego POL-Plast, PVC od 600 zł do 1000 zł
Rolety dachowe fibroplast, aloes, pleksy od 800 zł do 1200 zł

Na koniec, powinniśmy wspomnieć o stopniu wykonania i montażu. A więc o kosztach, jakie musimy ponieść za usługę zamontowania rolet właściwego do wybranego okna. Montaż wiąże się także z okablowaniem i wykonaniem kompletu zamówionych rolet, co jest dodatkowym czynnikiem, który warunkuje końcową cenę.

Sprawdź, jakie są główne czynniki, od których zależy cena zewnętrznych rolet – kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej: https://inteligentne-rolety.pl/czy-wiesz-ze/rolety-zewnetrzne-ceny/.