Jak wybrać idealną wannę z jacuzzi?

Jak wybrać idealną wannę z jacuzzi?

Jak wybrać idealną wannę z jaccuzi?

Jeśli szukasz wanny z jaccuzi, powinieneś mieć na uwadze następujące rzeczy:

Rodzaj i wymiary wanny

Należy dokładnie zbadać wymiary swojej łazienki, aby wybrać odpowiedni rozmiar wanny z jacuzzi. Powinna ona idealnie wpasowywać się w dostępną przestrzeń. Na rynku dostępne są wanny o różnych kształtach i mieszczące od dwóch do siedmiu osób. Przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę ilość osób, które mogą jednocześnie korzystać z jacuzzi. Najpopularniejsze wanny maja prostokątną, okrągłą lub owalną formę.

Rodzaj zasilania, moc i typ pompy

Wanny z jaccuzi wykorzystują energię elektryczną lub gazową do podgrzania wody w cylindrze filtra i utrzymywania kąpieli na wymaganej temperaturze. Głównym czynnikiem decydującym o mocy urządzenia jest wielkość wanny. W wannach z jaccuzi dostępne są urządzenia o mocy od 10kW do 22 kW. Do wyboru mamy również pompy charakteryzujące sie stałą lub zmienną wydajnością.

Opcjonalne funkcje i udogodnienia

Funkcje służące zwiększeniu wygody i komfortu kąpieli mogą znacząco zmienić charakter tej przyjemności. Popularne funkcje to: światła LED, różne systemy masażu, szybkie buforowanie ciepłej wody, sterowanie głosowe lub systemy łagodnego wynurzania. Ważnymi udogodnieniami są wygodne pokrętła załączające wszystkie funkcje i wentylator usuwający nadmiar pary, co zminimalizuje ryzyko nadmiernego zawilgocenia łazienki.

Tabela z porównaniem wanien z jacuzzi

Rodzaj Wymiary Rodzaj zasilania Typ
Prostokątna 60×84 cm Elektroniczny Stała wydajność
Okrągła 86 cm Gazowy Zmienna wydajność
Owalna 120×85 cm Elektroniczny Stała wydajność

Ostateczny wybór idealnej wanny z jaccuzi uzależniony jest od specyficznych potrzeb oraz ilości dostępnego miejsca i ustaleń budżetowych. Zaopatrzony w wiedzę na temat funkcji i możliwości wanien, będziesz w stanie wybrać idealną wannę z jacuzzi dla 2, 3 lub 6 osób.

Jak wybrać idealną wannę z jacuzzi?

Kupno wanny z jacuzzi to duże wyzwanie, które wymaga wielu czynników branych pod uwagę. Przede wszystkim należy zastanowić się, jakie możliwości ma wanienka z jacuzzi. Opcje zależą głównie od wielkości oraz kształtu pomieszczenia łazienkowego, w którym ma zostać zainstalowana. Musimy wziąć pod uwagę także materiał, z którego wykonana jest wanienka oraz opcje jej przygotowania i wyposażenia, a także źródło zasilania w jacuzzi. Poniżej przedstawimy szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze i instalacji wanny z jacuzzi, dzięki czemu będziemy w pełni usatysfakcjonowani z naszego zakupu.

Wielkość Wolnego Miejsca

Jeśli chodzi o wielkość wanny z jacuzzi, należy mieć na uwadze wielkość wolnego miejsca w łazience. Wannę (z wyjątkiem najmniejszych modeli) można postawić wyłącznie na twardym, płaskim podłożu, np. na płytkach ceramicznych lub betonu. Pojemność wanny (wody i osób mających w niej przebywać) powinna wynosić nawet do 1-1,5 tony, więc dobrze jest pozostawić co najmniej jeden lub dwa centymetry odstępu pomiędzy ścianą a ścianą i pomiędzy ścianą a stojącą na poziomie podłogi wanną.

Materiał Wanny z Jacuzzi

Większośc wanien z jacuzzi wykonana jest z polietylenu. Jest on odporny na uszkodzenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi (takimi jak złe warunki atmosferyczne), jak również uderzenia i ścieranie. Ponad to, polietylen ma zwiększoną odporność na odbarwienia i odbarwienia powierzchni, w przeciwieństwie do wanien z akrylu, które większość producentów nazywa „odporne na odbarwienia”, choć w rzeczywistości odbarwienia i przebarwienia mogłyby się pojawić w zastraszającym tempie.

Źródło Zasilania Wanny z Jacuzzi

Instalacja wanny z jacuzzi wymaga źródła zasilania i wody, tak aby pompa i termostat wanny działały poprawnie. Źródło zasilania wanny z jacuzzi jest bezpieczne i wygodne w instalacji, np. bezpośrednio podłączane do gniazdka elektrycznego. Wannę możemy też połączyć z Piecem w Twoim domu, która jest idealnym rozwiązaniem, jeśli planujesz używać wanny z jacuzzi często i długo czas. Koniecznie musimy wyprowadzić wodę z wanny, a następnie ją filtrować i oczyszczać.

Rachunek Kosztów

Koszt instalacji wanny z jacuzzi zależy głównie od modelu i wielkości oraz od wyposażenia, które jest przewidziane dla wanny (takie jak siedziska, akcesoria, czy stopnie). Ponieważ jest to dość kosztowne przedsięwzięcie, zawsze dobrze jest wziąć pod uwagę rachunek kosztów i porównać różne modele. Ważne jest również, aby zadać sobie pytanie, czy będziemy korzystać z wanny często lub tylko okazjonalnie. Tak naprawdę, korzystanie z wanny z jacuzzi jest zwykle uważane za inwestycję długoterminową, dlatego lepiej jest wybrać produkt o większej wytrzymałości i trwałości.

Tabela

Wielkość Materiał Czy wymaga źródła zasilania?
Mała i średnia Polietylen Tak
Duża Akryl Niekoniecznie
Bardzo duża FIBa Niekoniecznie

Jak wybrać najlepszą wannę z jacuzzi?

Elementy, na które należy zwrócić uwagę

Decydując się na instalację wanny z jacuzzi w swojej łazience, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Przede wszystkim powinno się dokładnie określić rozmiar wanny, biorąc pod uwagę ilość miejsca, jaką dysponujesz w swojej łazience. Kolejną ważną kwestią przy wyborze wanny jest moc wodnego masażu i możliwość regulacji, zapewniająca optymalny komfort stosowania. Dobrze jest również zwrócić uwagę na rozmieszczenie dysz, a także wykończenie i design wanny. Zwykle wybierana jest wanna z jacuzzi w kształcie owalnym, jednak coraz więcej osób wybiera obecnie bardziej uniwersalny kształt okrągły. Ostatni ważny czynnik, to materiał, z jakiego produkowana jest wanna, a więc możliwość wyboru pomiędzy stalą a akrylem, czyli tworzywem sztucznym. Wybierając ten drugi, musimy się jednak liczyć ze zwiększonymi kosztami.

Kryterium wyboru Rozmiar Masaż Dysze Materiał
Wielkość
Moc i regulacja
Rozmieszczenie
Rodzaj

Sprawdź, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, aby wybrać idealną wannę z jacuzzi i poznaj praktyczne wskazówki krok po kroku tutaj: https://dorakospa.pl/jacuzzi-ogrodowe/.