Ferrytowe magnesy są stosowane w elektronice

Magnesy ferrytowe są rodzajem magnesu stałego wykonanego ze związku ceramicznego tlenku żelaza i jednego lub więcej innych metali. Są niedrogie, trwałe i mają wysoką wytrzymałość pola magnetycznego. Magnesy ferrytowe są używane w wielu aplikacjach, w tym silnikach, generatorach, głośnikach i maszynach MRI. Pierwsze magnesy ferrytowe zostały wykonane na początku XIX wieku. Wykonano je przez ogrzewanie mieszaniny tlenku żelaza i węgla w piecu. Powstały materiał był kruchy i musiał zostać sproszkowany do proszku, zanim można go było zastosować.

Wynalezienie magnesu ferrytowego

W 1823 r. Francuska fizyk André-Marie Ampère odkrył, że kiedy umieścił kawałek żelaza w pobliżu magnesu, żelazo zostało magnetyzowane. Odkrycie to doprowadziło do opracowania pierwszych magnesów ferrytowych. Magnesy ferrytowe są wytwarzane przez zmieszanie tlenku żelaza z jednym lub więcej innymi metaliami, takimi jak mangan, cynk lub miedź. Mieszaninę następnie ogrzewa się w piecu, aż się stopi. Następnie jest chłodzony i sproszkowany w proszek. Następnie proszek jest wciskany do kształtu i ponownie podgrzewa się, aby stworzyć stały magnes.

Magnesy ferrytowe są używane w przemyśle

Magnesy ferrytowe są twarde i kruche, ale można je obrabiać i wiercić. Są również odporne na korozję i demagnetyzację. Magnesy ferrytowe są rodzajem magnesu stałego wykonanego ze związku ceramicznego zawierającego tlenek żelaza. Są częścią klasy magnesów zwanych magnesami rzadkimi. Magnesy ferrytowe są tańsze w produkcji niż magnesy rzadkie i stały się najczęstszym rodzajem magnesu stałego w użyciu.

Jak produkuje się magnesy ferrytowe

Magnesy ferrytowe są wytwarzane przez zmieszanie sproszkowanego tlenku żelaza z ceramicznym spoiwa i wystrzelenie mieszaniny w piecu. Powstały materiał jest bardzo twardy i kruchy. Następnie jest obrabiany w pożądanym kształcie i rozmiarze. Właściwości magnetyczne magnesów ferrytowych są określone przez ilość i rodzaj zawieranego tlenku żelaza. Najczęstszym rodzajem magnesu ferrytu jest magnes ferrytu baru, który zawiera tlenki baru i strontu. Magnesy ferrytowe są używane w szerokiej gamie zastosowań, w tym silniki elektryczne, generatory, głośniki i maszyny do obrazowania rezonansu magnetycznego (MRI).

Magnes ferrytowy to magnes stały

Magnesy ferrytowe są rodzajem magnesu stałego wykonanego z materiału ceramicznego. Są one wytwarzane przez zmieszanie tlenku żelaza z jednym lub więcej innymi metaliami, takimi jak cynk, mangan lub miedź. Powstała mieszanina jest następnie wciskana do kształtu i podgrzewana, aby stworzyć magnes stały. Magnesy ferrytowe są bardzo twarde i kruche i nie są tak silne jak inne rodzaje magnesów stałych, takie jak magnesy ziem rzadkich.