Budowa schodów z kostki brukowej

Schody z kostki brukowej to świetny sposób na dodanie odrobiny zainteresowania i tekstury do domu, a jednocześnie uczynienie go bardziej dostępnym. Kostka brukowa może być układana we wzorze blokowym, tworząc solidne i piękne schody, które przez lata będą odporne na działanie żywiołów.

Dobre schody z kostki brukowej powinny mieć co najmniej trzy stopnie

Dobre schody z kostki brukowej powinny mieć co najmniej trzy stopnie. Pierwszy stopień powinien mieć około 8 cali wysokości i co najmniej 12 cali głębokości, a kolejne dwa stopnie powinny mieć około 6 cali wysokości i 10 cali głębokości. Schody wymagają również solidnego podłoża z betonu lub cegły pod kostką brukową oraz solidnej poręczy po obu stronach stopni.

Planując schody z kostki brukowej, należy pamiętać o:

Planując schody z kostki brukowej, należy pamiętać o dobraniu odpowiedniego rozmiaru bloków do projektu; zbyt duże lub zbyt małe będą wyglądać nie na miejscu. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rozmiar jest najlepszy dla Twojego projektu, poproś o radę jednego z naszych ekspertów! Pomożemy Ci wybrać z naszej oferty kostki brukowej tak, aby idealnie pasowała do Twojej wizji!

Schody brukowe są budowane przy użyciu kostki brukowej, czyli kwadratowych bloków kamiennych, które służą do wybrukowania podjazdów, chodników i patio. Kostka brukowa występuje w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, więc można wybrać taką, która najbardziej nam się podoba w przypadku schodów brukowanych.

Kostki brukowe układa się jedna na drugiej, aby stworzyć fundament dla schodów

Kostki brukowe układa się jedna na drugiej, aby stworzyć fundament dla schodów brukowanych. W zależności od ich grubości są one łączone zaprawą lub betonem. Od grubości poszczególnych kostek zależy, jak duży nacisk mogą one wytrzymać, zanim pękną lub rozpadną się pod stopami.

Po położeniu fundamentów czas rozpocząć układanie właściwych schodów z kostki brukowej! Odbywa się to poprzez umieszczenie ich strategicznie na sobie, aż utworzą schody, które prowadzą do drzwi wejściowych lub gdziekolwiek indziej. W razie potrzeby możesz również dodać inne rzeczy, takie jak poręcze!

Jeśli chcesz zainstalować nowe patio w swoim ogrodzie lub podwórku, to zdecydowanie powinieneś pomyśleć o ułożeniu na nim kostki brukowej. Jest to świetny sposób na poprawienie wyglądu Twojej posesji i uczynienie jej bardziej funkcjonalną w tym samym czasie!